Іновації та технології
03.12.2018

LED-фари малюватимуть світлові проекції: останні розробки Volkswagen

Одна з нових розробок компанії Volkswagen – LED-фари головного світла, в яких використовується 30 тисяч світлових точок-пікселів. Вони дозволяють проектувати на асфальт різні зображення, наприклад, лінії, які нагадають водієві про габарити автомобіля чи виділять якусь перешкоду.
вп

Зараз компанія працює над розробкою технології, за якою головні фари й задні ліхтарі автомобілів зможуть проектувати різні зображення на дорогу: знаки обмеження швидкості та зони дорожніх робіт, а також вказувати відстань до пішохода, що йде попереду автомобіля, чи його місце розташування.

 

Друга новинка Volkswagen – це матричні світлодіодні ліхтарі, котрі як і фари можуть «малювати» на дорозі лінії, габарити машини та траєкторію паркування. Крім того, за допомогою мобільного додатку на ліхтарі можна вивести будь-який малюнок. Також вони попереджують машини, що їдуть ззаду, про небезпеку. У випадку з електрокарами ліхтарі показують власнику ступінь зарядки батареї.

Завдяки отриманій інформації система регулює фари таким чином, щоб не сліпити водіїв інших транспортних засобів, а також пішоходів і велосипедистів на вулицях. Одночасно технологія враховує кути повороту коліс і відстань до іншого автомобіля, що їде спереду.

 

Однак коли саме подібна світлотехніка може з’явитися на серійних машинах, поки не уточнюється.